Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Obchody 11 Listopada

11 listopada to dla nas  Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.  Wtedy, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały zaborców, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy cieszyć się wolną Ojczyzną -  Rzeczpospolitą Polską, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Czytaj więcej...

Koncert Orkiestr Dętych

10 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Tłuszczu odbył się I Koncert Orkiestr Dętych. W poniedziałkowe południe gościliśmy w naszym mieście bardzo utalentowane orkiestry, które mają nie tylko bogatą historię ale również znajdują się w czołówce orkiestr dętych w Polsce – Radzymińską Orkiestrę Dętą oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Ostrów Mazowiecka. Nie bez przypadku koncert odbył się w wigilię Dnia Niepodległości, ponieważ orkiestry zaprezentowały repertuar patriotyczny nawiązujący do tego święta. Gościem honorowym koncertu był Komandor docent dr Józef Kowalewski  - Wieloletni pracownik naukowo – dydaktyczny wyższego szkolnictwa wojskowego. Praktyczne umiejętności dyrygowania orkiestrami dętymi poznał w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. Obecnie kapelmistrz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej. Nie zabrakło również licznie przybyłych gości, wśród których znalazł się burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, który objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Czytaj więcej...

Wystawa "Z tej ziemi, dla tej Ziemi"

Dnia 7 listopada, miało miejsce otwarcie wyjątkowej wystawy, na której wyeksponowano nietuzinkowe sylwetki ludzi związanych z pierwszą chłopską gazetą na terenie Mazowsza - SIEWBĄ. Ciekawym faktem jest, że redakcja pisma znajdowała się w tym samym miejscu w przedwojennym domu, gdzie obecnie znajduje się siedziba społecznego muzeum ziemi tłuszczańskiej.

Otwarcie wystawy zgromadziło przedstawicieli władz miejskich, zaproszonych gości oraz mieszkańców, wśród których znaleźli się p. Bożena Żelazowska - Minister w Urzędzie d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, p. Paweł Bednarczyk burmistrz miasta, który objął patronatem wystawę.

Czytaj więcej...

Spektakl muzyczny "Z piosenką po Europie"

W ciepły jesienny wieczór 4 listopada, goście zgromadzeni w sali widowiskowej CKSIR odbyli muzyczną podróż „Z piosenką po Europie”. Spektakl, którego reżyserią zajęła się znana aktorka Aurelia Sobczak był zwieńczeniem prób i przygotowań realizowanych w ramach projektu „Tłuszczańska „Q-źnia talentów”.  W przedsięwzięcie zaangażowało się 30 artystów z naszej gminy. Zarówno tych najmłodszych jak i tych całkiem dorosłych.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy dzieci ze świetlicy środowiskowej Tłuszczu

Niedziela 26 października pozostanie na długo w pamięci  dzieciom ze świetlicy środowiskowej w Tłuszczu.W tym dniu wychowankowie spacerowali warszawskim Starym Miastem podziwiając jego uroki.Pani Ela Radomska jako  przewodniczka w bajkowy sposób wprowadziła  wszystkich w historię miasta. Nie mogło zabraknąć opowieści o Warsie i Sawie, o kolejnych królach Polski i o ich siedzibie-  Zamku Królewskim strzeżonym do dziś przez słynną kolumnę Zygmunta.

Czytaj więcej...

Odsłonięcie Pomnika „Wolności i Solidarności”

26 października, w lesie na Rudnikach miało  miejsce uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolnościi Solidarności przy Alei Anny Walentynowicz. Miejsce to nie jest przypadkowym, ponieważ to właśnie tu w latach 1942- 1945 w ówczesnej miejscowości  Malcowizna (dziś Rudniki), u Państwa Leona i Marianny Teleśnickich, mieszkała Anna Walentynowicz - słynna działaczka Solidarności. W tym samym miejscu i niemalże w tym czasie mieścił się tam również tajny sztab dowodzenia Armii Krajowej.

Czytaj więcej...

Grand Prix Tenisa Stołowego w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

Gmina Tłuszcz oraz Gimnazjum im. Królowej Jadwigi zapraszają na siłownię

Projekt "Nasza siłownia szansą na aktywność mieszkańców" realizowany jest w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 29 777 41 66 wewnętrzny 18 u Pana Arkadiusza Jusińskiego.

Czytaj więcej...

Złote Gody - 2014

Wspaniałą tradycją obchodzoną co roku w naszej Gminie jest uroczystość Złotych Godów połączona z wręczeniem wyróżnień tym parom, które świętują jubileusz 50 lat zawarcia związku małżeńskiego.   W sobotę 18 października, podczas okolicznościowego spotkania w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu,  Burmistrz Paweł Bednarczyk uhonorował Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Przemienia Pańskiego w Tłuszczu, celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, którą wzbogacił występ parafialnego chóru męskiego „Cantate Deo” z Tłuszcza.

Czytaj więcej...

"Spotkanie z twórczością Ks. Jana Twardowskiego"

W dniu wczorajszym o godzinie 9 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, odbyły się gminne eliminacje do V Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Spotkanie z twórczością Ks. Jana Twardowskiego” . Przed uczestnikami postawiono bardzo ciężkie zadanie, ponieważ przyszło im się zmierzyć z poezją niebywale piękną ale zarazem wymagającą i bardzo trudną , zwłaszcza dla ludzi w tak młodym wieku. Jednak uczniowie z gminy Tłuszcz poradzili sobie z tym zadaniem doskonale,  nie tylko zaprezentowali doskonałą pamięć i nienaganną dykcję, ale również w wielu przypadkach talent aktorski, co zauważyła przewodnicząca jury Pani Maria Mamczur znana dziennikarka, felietonistka oraz doskonała malarka.

Czytaj więcej...

Kino wróciło do Tłuszcza

Czasy, kiedy w Tłuszczu było kino, wiele osób wspomina z nostalgią i sentymentem. Na początku działało pod nazwą „Zorza”, później w latach osiemdziesiątych jako „Kamera”. Miało ono duży wkład w lokalne życie kulturalne miasta. Później spopularyzowała się telewizja a w chwili obecnej filmowy prym wiedzie internet. Mimo wszystko inicjatorzy ogólnopolskiego programu „Kino za Rogiem” wierzą, że ludzie mają potrzebę wspólnego przeżywania sztuki filmowej. Oglądania filmu w ciemnej sali kinowej, wśród innych osób, gdzie będą mogli skupić się na filmie i nic nie będzie rozpraszało ich uwagi. Program zakłada powstawanie małych kin, gdzie ceny biletów są bardzo przystępne i jest kameralna, przyjacielska atmosfera.

Czytaj więcej...

Telewizja w Centrum Kultury

Magazyn Aktywni 60+/seria II/ to program, który powstaje z myślą o widzach po 60 roku życia. My zachęcamy jednak do oglądania wszystkich widzów zwłaszcza, że jeden z odcinków został poświęcony seniorom z gminy Tłuszcz i ich zajęciom odbywającym się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji sfinansowanych ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Czytaj więcej...

"Pałac Kultury"

W środę 17.09.2014 r. Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu - Pani Emilia Buczyńska- Kołodziejek, była gościem programu "Pałac Kultury" w Radiu dla Ciebie.

Audycja poprowadzona przez Michała Trzcińskiego dotyczyła zarówno zbliżającego się otwarcia "Kina za Rogiem", jak i życia kulturalnego naszej gminy.

W swoich wypowiedziach Pani Dyrektor opowiedziała nie tylko o idei, pomyśle, założeniach i realizacji przedsięwzięcia "Kina za Rogiem", ale również o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w naszej gminie.

Zachęcamy do odsłuchania niezwykle ciekawej audycji.
ODSŁUCHAJ

Zajęcia z samoobrony

Od 4 września po przerwie wakacyjnej kontynuowane będą zajęcia z samoobrony dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje na temat terminów spotkań znajdują się na załączonym plakacie.

Czytaj więcej...

Projekt "Od fasoli głowa boli"

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będą realizatorami kolejnego projektu o interesującej nazwie „od fasoli głowa boli” finansowanego z budżetu Wojewody Mazowieckiego w ramach programu: Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób – Zadanie 4. Aktywizacja osób starszych. Projekt adresowany jest do grupy mieszkańców gm. Tłuszcz w wieku 60+ i będzie realizowany do 22 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

„OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI”

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu informują, iż od czerwca rozpoczynają kolejny już projekt wspierający aktywność i integrację międzypokoleniową na szczeblu  powiatowym, poprzez realizację senioriady, kursu tańca towarzyskiego oraz cyklu spotkań kulturalno – sportowych dla seniorów oraz dzieci i młodzieży z powiatu wołomińskiego. Projekt będzie realizowany od czerwca do listopada.

Czytaj więcej...

Świetlica Środowiskowa w CKSiR

Dyrektor  Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu informuje, że w budynku Centrum funkcjonuje świetlica środowiskowa,  która czynna jest od poniedziałku do piątku godzinach 1000-1800.  Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Posiadamy nowe komputery multimedialne, sprzęt sportowy, gry integracyjne i rozwijające, akcesoria do różnych form sztuki , oraz wiele wiele więcej. Nad bezpieczeństwem czuwa opiekunka świetlicy, która oprócz pomocy w odrabianiu lekcji wspiera wychowanków w rozwijaniu ich talentów i indywidualnych zainteresowań.

Serdecznie zapraszamy.