Kalendarz Kulturalny

loader

Ogłoszenia o możliwości składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne, elementy rekreacyjne oraz stoiska sprzedaży lodów podczas imprezy plenerowej "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014"

Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu ogłasza nabór ofert na stanowiska handlowe, gastronomiczne, rekreacyjne oraz stoiska sprzedaży lodów na "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014" które odbędą się w dniu 24 sierpnia 2014 r. w Jarzębiej Łące przy ul. Długiej.

Ogłoszenia oraz mapka przedstawiająca rozstawienie poniżej

Ogłoszenia:

Ogłoszenie i możliwości składania ofert na dzierżawę miejsca na stoiska gastronomiczne ( na wyłączność) podczas imprezy plenerowej "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014".

Ogłoszenie o możliwości składania ofert dzierżawę miejsca na stoiska handlowe podczas imprezy plenerowej "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014"

Ogłoszenie o możliwości składania ofert na dzierżawę gruntu (na wyłączność) pod elementy rekreacyjne podczas imprezy plenerowej "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014"

Ogłoszenie o możliwości składania ofert dzierżawę miejsca (na wyłączność) na stoiska sprzedaży lodów podczas imprezy plenerowej "Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014"

Załączniki:

Załącznik nr 1 - Mapka

Obchody "70 Rocznicy Powstania Warszawskiego

Regulamin na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w ramach Tłuszczańskiego Święta Plonów - Dożynki Gminne 2014

Regulamin

Wakacje z CKSiR

CKSIR w okresie wakacyjnym zorganizował półkolonie dla dzieci.W każdym dniu odbywają się interesujące punkty programu, co na pewno uatrakcyjnia wakacyjny czas, a tym samym sprawia podopiecznym wiele radości.Półkolonie rozpoczęły się od quizu (co najchętniej robię, pomysły dzieci), gier i zabaw zręcznościowych oraz zabawą na ogródku jordanowskim. Najmłodsi mieli wielką frajdę z uczestnictwa w zajęciachm.in. plastycznych „Wakacyjna pocztówka” „Mali projektanci”, kino, kalambury (filmy, baki, filmy animowane) czy w konkursie „Gmina Tłuszcz co o niej wiemy?”.

Czytaj więcej...

"94 Rocznica Bitwy Warszawskiej - Cud nad Wisłą 1920"

Nowe stroje dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu powstała w 2001 roku z inicjatywy władz miasta oraz mieszkańców. Od 13 lat bierze aktywny udział w życiu miasta i regionu, wielokrotnie uświetniając wydarzenia kulturalne i sportowe o zasięgu nie tylko lokalnym, stanowiąc wspaniałą wizytówkę Tłuszcza.

Czytaj więcej...

Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej zmienia się dla was

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu będące realizatorem projektu „Muzeum jak nowe” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej. Informuje iż,  w ramach projektu udało wyremontować się główne pomieszczenie muzeum( odmalowanie ścian) w którym odbywają się liczne wystawy, prelekcje i zebrania, oraz zakupić niezbędny do prowadzenia wystaw sprzęt jakim są sztalugi i antyramy ( w ilości 35 szt. każdego).

Czytaj więcej...

Wakacyjny spacer po Muzeum Narodowym

Rozpoczął się sezon wakacyjno – urlopowy, pogoda jest coraz piękniejsza, zatem czas na wyjazdy wycieczkowe wydaje się po prostu wymarzony. Skorzystali z tego seniorzy i dzieci biorący udział w warsztatach międzypokoleniowych realizowanych w ramach projektu "TŁUSZCZAŃSKI BONUS – BANK ODKRYĆ NIEPRAWDOPODOBNYCH UMIEJĘTNOŚCI SENIORÓW" – 1 lipca 2014r. wybrali się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Warto wspomnieć, że projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Szkoła Walki i Samoobrony KOBRA w partnerstwie z Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 a sfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej...

„Kino za rogiem” zawita do Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu

 

 

 

Uwaga wszyscy miłośnicy kina! Już za tydzień rozpocznie swą działalność Kino w ramach projektu współfinansowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, gminę Tłuszcz oraz CKSiR w Tłuszczu.

Kino w Tłuszczu ma swoje początki w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to funkcjonowało pod nazwą „Zorza”. Miało ono swój wkład w życie kulturalne nie tylko mieszkańców Tłuszcza, ale także okolicznych miejscowości. Niestety kino zamknięto pod koniec lat siedemdziesiątych, a w latach późniejszych filmy były wyświetlane jedynie sporadycznie. Teraz w drugiej dekadzie XXI wieku, udało się nam reaktywować kino w Tłuszczu. W tym miejscu należy wspomnieć, o tym, że nie udało by się to nam bez przychylności lokalnych władz, którym pomysł bardzo się spodobał i postanowili go wesprzeć przekazując na ten cel kwotę 25.000 zł.
Dzięki realizacji tego projektu sala lustrzana CKSiR zostanie zaadaptowana na w pełni funkcjonalną , klimatyzowaną salę kinową. W skład wyposażenia wejdą min. ekran projekcyjny o wymiarach 3mx1,69m, projektor multimedialny full HD 1920x1080 pikseli 24fps, oświetlenie kinowe, profesjonalne system dźwiękowy. Dodatkowo ściany i sufit zostały odnowione. Wszystko po to aby, wyjść naprzeciw oczekiwań mieszkańców i uruchomić miejskie kino w naszej gminie nie odbiegające pod względem technicznym i estetycznym od profesjonalnych kin miejskich.
Wnętrze kina będzie kameralne i zarazem nowoczesne, dostosowane do potrzeb mniejszej miejscowości, zarówno pod względem elastycznego repertuaru jak i niskich cen biletów, których górna granica wyniesie 5 zł, dzięki czemu będzie dostępne dla każdego fana kina.
Każdy z mieszkańców będzie mógł obejrzeć interesujący film dostępny w bibliotece „Kina za rogiem”. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy filmów dokumentalnych i fabularnych, gdyż znajdą oni u nas bardzo bogatą ofertę filmów z tego gatunku, które nie są dostępne w telewizji czy wielkich multipleksach.
Nie zabraknie też pozycji dla młodzieży, jak np. głośny całkiem nie tak dawno film Leszka Dawida „Jesteś Bogiem”, czy ekranizacji lektur. Niezwykle atrakcyjna oferta została skierowana do najmłodszych, gdyż to właśnie filmów animowanych jest najwięcej w bazie „Kina za rogiem” min. „Zambezia”, „Goryl Śnieżek w Barcelonie” czy „Ryś i spółka”.
Jeżeli mówimy o kinie dostosowanym do odbiorcy, nie możemy zapomnieć o klasykach polskiego kina i naszych lokalnych „kinomanach”, którzy chcąc obejrzeć film kameralnie w grupie przyjaciół będą mogli zobaczyć takie klasyki „Człowiek z marmuru”, „Dług”, „Miś”, „Piłkarski poker”, „Psy” czy „Rejs”. Nie zabraknie dla nich też nowych ciekawych pozycji jak chociażby, najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego „Pod mocnym aniołem”.
Do niebywałych atutów nowo powstałego kina na pewno trzeba zaliczyć min. fakt, że to widzowie tworzą repertuar – Programującym repertuar kina jest nie tylko jego animator, ale także widz ( np. mała grupa towarzyska, klasa uczniów itp. [ minimum 5 osób]), który decyduje o tym, co chciałby obejrzeć w kinie – może sobie zamówić seans na życzenie czy wpływać na dobór repertuaru.
Kolejnym atutem jest stała dostępność filmów. Filmy, które są dostępne w bibliotece Kina za Rogiem (Katalog filmów), pozostają w niej na długo, więc każdy z widzów, nie musi uzależnia obejrzenia filmu od terminów repertuarowych. Sam może zdecydować, kiedy i w jakim towarzystwie go zobaczy.
Poprzez zastosowanie takich modeli funkcjonowania, nasze kino jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla rodzin które, chcą obejrzeć z dzieckiem film animowany, młodzieży która wraz z grupą znajomych ma ochotę na film na wielkim ekranie czy po prostu widzów szukających ambitnego kina dostosowanego do ich czasu wolnego.
Mamy wielką nadzieję, że dzięki podjęciu przez nas tej inicjatywy, każdy z mieszkańców doświadczy magii kina gdy będzie chciał obejrzeć film na dużym ekranie bez odbywania dalekiej podróży.

Już teraz zapraszamy wszystkich do skorzystania z oferty repertuaru „Kina za rogiem” w Tłuszczu.
Pierwsze seanse już niebawem.

                                                                                                                           Dyrektor i Pracownicy CKSiR

Czytaj więcej...

Relacja z premiery spektaklu "Teodor Cafe"

Dnia 29 czerwca 2014r. o godz. 16.00 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu wystawiono spektakl pt. „Teodor Cafe”. Musical został oparty na motywach „Listów Śpiewających” Agnieszki Osieckiej, sławnej poetki oraz autorki tekstów piosenek. Napisała ich ponad dwa tysiące dla wielu wybitnych artystów. Osiecka należy do najbardziej rozpoznawalnych postaci, a po jej twórczość sięgają coraz młodsze pokolenia.

Czytaj więcej...

Projekt "Od fasoli głowa boli"

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będą realizatorami kolejnego projektu o interesującej nazwie „od fasoli głowa boli” finansowanego z budżetu Wojewody Mazowieckiego w ramach programu: Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób – Zadanie 4. Aktywizacja osób starszych. Projekt adresowany jest do grupy mieszkańców gm. Tłuszcz w wieku 60+ i będzie realizowany do 22 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
18496