Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji

Wszystkie zainteresowane dzieci  w wieku 6-15 lat zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych i tanecznych organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach projektu pn. „Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych zakupienie strojów dla dzieci”. Szczegółowe informacje umieszczone  są  na plakacie informacyjnym promującym wydarzenie  oraz w regulaminie znajdującym się na stronie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu 

Czytaj więcej...

Ostatnie wolne miejsca na ferie w CKSiR w drugim tygodniu.


Uwaga!

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zapisać swoje dziecko na drugi tydzień ferii zimowych, to informujemy, że jest jeszcze taka możliwość. Pozostało kilka wolnych miejsc, których liczba jest ograniczona. 

Pierwsze dni Ferii w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji już za nami

Ferie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji już rozpoczęte. Pierwszego dnia dzieci miały okazję lepiej poznać swoich rówieśników, dzięki zabawom integracyjnym zorganizowanym specjalnie dla nich.  Dzieci z chęcią i wielkim zaangażowaniem brały udział w zaplanowanych konkursach, dzięki którym aktywnie spędzały czas. Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na chwilę odpoczynku przed dużym ekranem, gdzie dzieci mogły obejrzeć ulubioną bajkę. Pierwszy dzień ferii minął w miłej i wesołej atmosferze czego potwierdzeniem były uśmiechnięte buzie dzieci. Kolejne dni ferii przed nami więc zabawy będzie jeszcze więcej.

Zdjęcia z pierwszych dni ferii dostępne TUTAJ

Lodowisko na Orliku

Za nami pierwsze dni ferii i działalności lodowiska na Orliku w Tłuszczu. Lodowisko cieszy się ogromną popularnością, każdego dnia korzystają z niego dziesiątki mieszkańców gminy. Na miejskiej ślizgawce można w sposób aktywny i ciekawy spędzić swój wolny czas, to bardzo atrakcyjna oferta zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, które korzystają właśnie z zimowych ferii.


Przypominamy, że w czasie ferii lodowisko czynne jest w godzinach 10.00-20.00.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z lodowiska TUTAJ

Ankieta Ewaluacyjna CKSiR 2015

Zachęcamy do wypełnienia naszej ankiety

Wypełnij ankietę

Otwarcie lodowiska na Orliku

Konkurs pt. "Romet, Torek i śmieci worek" w ramach projektu pn. "Mamy rady na odpady"

 

Więcej informacji TUTAJ

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji ogłasza nabór do zespołu muzycznego dla młodzieży

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe w Świetlicy w Dzięciołach

Dnia 11.12.2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Dzięciołach o godz. 15 00 odbyło się spotkanie opłatkowe wychowanków świetlicy. Na dzieci czekała piękna choinka - prezent od Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzięciołach z wspaniałymi ,własnoręcznie zrobionymi przez nie ozdobami oraz inne dekoracje świąteczne nad którymi pracowały z zapałem przez wiele dni. Spotkanie rozpoczęło się od gorących życzeń i łamania się przy tym opłatkiem. Po pięknych życzeniach zasiadły do suto zastawionego wigilijnego stołu i rozpoczęły ucztę. Przygotowane pyszne, ciepłe dania pałaszowały ze smakiem. Barszczyk z uszkami, rybę oraz pierogi cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przy wspólnym biesiadowaniu nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, wyśpiewywanych głośno i radośnie przez wychowanków świetlicy, którzy zapomnieli o troskach życia codziennego i ulegli pięknemu nastrojowi Świąt Bożego Narodzenia. Prawdziwą jednak niespodzianką dla dzieci okazał się Święty Mikołaj, który niespodziewanie przybył na świetlicę z workiem wypełnionym po same brzegi prezentami. Każde dziecko miało okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem i otrzymać świąteczną paczkę. Szeroki uśmiech gościł na każdej buzi ze szczęścia, a w oczach błyszczały iskierki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej spokoju atmosferze, radości oraz wzajemnej życzliwości, co miało ogromny wpływ na budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych. Dzieci opuszczając świetlicę, miały promienne buzie, były szczęśliwe i radosne.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Wigilia dzieci ze Świetlicy środowiskowej w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu

W ten jeden dzień w roku czyli Wigilię czekały niecierpliwie dzieci ze świetlicy w Tłuszczu. Spotkanie Wigilijne odbyło się 12 grudnia o godz. 17:00, ale przygotowania trwały już dużo wcześniej, dzieci przyozdabiały choinkę swoimi własnoręcznie wykonanymi gwiazdkami, bombkami i łańcuchami. Po przywitaniu wychowanków jak przystało podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najszczersze życzenia. Przy Wigilijnym stole zasiadły rozpromienione i radosne dzieci, które wraz z wychowawczyniami świetlicy wesoło śpiewało kolędy. Dzieci rozsmakowały się w wigilijnych potrawach takich jak barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby czy kompot wigilijny. Nie brakowało słodkich ciasteczek, cukierków czy też kolorowych żelków, które dzieci tak uwielbiają. Podczas  spotkania Wigilijnego dzieci poczuły się swobodnie jak w domu, panowała ciepła, świąteczna atmosfera. W tym szczególnym dniu ogromną niespodziankę sprawiło dzieciom przybycie na Wigilię Świętego Mikołaja z wielką górą prezentów. Na powitanie dzieci zaśpiewały Mikołajowi kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Niezapomniany widok, kiedy po wyjściu Mikołaja u dzieci pojawił się uśmiech, a w ich oczach iskierki nadziei i radość. Podczas rozdawania prezentów, każde dziecko mocno wyściskało Mikołaja i na ucho wyszeptało mu swoje marzenia. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołaja i radośnie pożegnali szczególnego gościa. Wieczór ten będzie jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci naszej i dzieci.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Zajęcia taneczne w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Jeśli Twoje dziecko ma poczucie rytmu, lubi tańczyć i chce aktywnie spędzać swój wolny czas…, to zajęcia taneczne są właśnie dla niego!  W każdą środę i piątek o godzinie 17:00 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbywają się zajęcia tańca towarzyskiego i ludowego z Instruktorem Panią Małgorzatą Wdziekońską.  Wszystkich chętnych w wieku 5-10 lat serdecznie zapraszamy.

 Więcej informacji pod nr tel. (29) 757 31 34 lub w Centrum Kultury w Tłuszczu.

Zdjęcia z dotychczasowych znajdziecie TUTAJ

Bal andrzejkowy w Świetlicy Środowiskowej w Dzięciołach

Dnia 27.11.2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Dzięciołach odbyła się impreza Andrzejkowa. W naszym magicznym wieczorze wzięło udział 30 wychowanków świetlicy. Przybyły również całe rodziny z najmłodszymi dziećmi.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca projekty

 

27 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury  w Tłuszczu, odbyła się szczególna konferencja podsumowująca trzy bardzo ważne dla naszej gminy projekty skierowane do osób starszych i seniorów. „Od bierności do aktywności”, „Od fasoli głowa boli” oraz „BONUS – bank odkryć nieprawdopodobnych umiejętności seniorów” to projekty realizowane w 2014 r. przez Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA we współpracy  z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

Czytaj więcej...

Godziny pracy obiektu sportowego Orlik 2012 w grudniu

Uprzejmie informujemy, iż obiekt sportowy Orlik 2012 w Tłuszczu w miesiącu grudniu będzie czynny  w godzinach:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK         18:00 - 21:00

SOBOTA - NIEDZIELA              12:00 - 20:00

Bal andrzejkowy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Tłuszczu.

Bal andrzejkowy to wielkie przeżycie dla dzieci, są to magiczne chwile pełne wróżb i czarów. Dzieci ze świetlicy środowiskowej w Tłuszczu czekały na ten bal z utęsknieniem.Impreza zorganizowana specjalnie dla wychowanków świetlicy odbyła się 26 listopada, o godz. 18.00 zaczęli schodzić się uczestnicy w przebraniach godnych uwagi. Swoim przybyciem zaszczycili nas strażacy, Zorro, miś Puchatek, kowboj, wróżki, cyganeczki, była też królowa lodu, ale przeważały jednak czarownice. 

Czytaj więcej...

Obchody 11 Listopada

11 listopada to dla nas  Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.  Wtedy, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały zaborców, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy cieszyć się wolną Ojczyzną -  Rzeczpospolitą Polską, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Czytaj więcej...

Koncert Orkiestr Dętych

10 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Tłuszczu odbył się I Koncert Orkiestr Dętych. W poniedziałkowe południe gościliśmy w naszym mieście bardzo utalentowane orkiestry, które mają nie tylko bogatą historię ale również znajdują się w czołówce orkiestr dętych w Polsce – Radzymińską Orkiestrę Dętą oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Ostrów Mazowiecka. Nie bez przypadku koncert odbył się w wigilię Dnia Niepodległości, ponieważ orkiestry zaprezentowały repertuar patriotyczny nawiązujący do tego święta. Gościem honorowym koncertu był Komandor docent dr Józef Kowalewski  - Wieloletni pracownik naukowo – dydaktyczny wyższego szkolnictwa wojskowego. Praktyczne umiejętności dyrygowania orkiestrami dętymi poznał w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. Obecnie kapelmistrz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej. Nie zabrakło również licznie przybyłych gości, wśród których znalazł się burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, który objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Czytaj więcej...

Wystawa "Z tej ziemi, dla tej Ziemi"

Dnia 7 listopada, miało miejsce otwarcie wyjątkowej wystawy, na której wyeksponowano nietuzinkowe sylwetki ludzi związanych z pierwszą chłopską gazetą na terenie Mazowsza - SIEWBĄ. Ciekawym faktem jest, że redakcja pisma znajdowała się w tym samym miejscu w przedwojennym domu, gdzie obecnie znajduje się siedziba społecznego muzeum ziemi tłuszczańskiej.

Otwarcie wystawy zgromadziło przedstawicieli władz miejskich, zaproszonych gości oraz mieszkańców, wśród których znaleźli się p. Bożena Żelazowska - Minister w Urzędzie d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych, p. Paweł Bednarczyk burmistrz miasta, który objął patronatem wystawę.

Czytaj więcej...

Spektakl muzyczny "Z piosenką po Europie"

W ciepły jesienny wieczór 4 listopada, goście zgromadzeni w sali widowiskowej CKSIR odbyli muzyczną podróż „Z piosenką po Europie”. Spektakl, którego reżyserią zajęła się znana aktorka Aurelia Sobczak był zwieńczeniem prób i przygotowań realizowanych w ramach projektu „Tłuszczańska „Q-źnia talentów”.  W przedsięwzięcie zaangażowało się 30 artystów z naszej gminy. Zarówno tych najmłodszych jak i tych całkiem dorosłych.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy dzieci ze świetlicy środowiskowej Tłuszczu

Niedziela 26 października pozostanie na długo w pamięci  dzieciom ze świetlicy środowiskowej w Tłuszczu.W tym dniu wychowankowie spacerowali warszawskim Starym Miastem podziwiając jego uroki.Pani Ela Radomska jako  przewodniczka w bajkowy sposób wprowadziła  wszystkich w historię miasta. Nie mogło zabraknąć opowieści o Warsie i Sawie, o kolejnych królach Polski i o ich siedzibie-  Zamku Królewskim strzeżonym do dziś przez słynną kolumnę Zygmunta.

Czytaj więcej...

Odsłonięcie Pomnika „Wolności i Solidarności”

26 października, w lesie na Rudnikach miało  miejsce uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolnościi Solidarności przy Alei Anny Walentynowicz. Miejsce to nie jest przypadkowym, ponieważ to właśnie tu w latach 1942- 1945 w ówczesnej miejscowości  Malcowizna (dziś Rudniki), u Państwa Leona i Marianny Teleśnickich, mieszkała Anna Walentynowicz - słynna działaczka Solidarności. W tym samym miejscu i niemalże w tym czasie mieścił się tam również tajny sztab dowodzenia Armii Krajowej.

Czytaj więcej...

Grand Prix Tenisa Stołowego w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu