Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Spektakl "Roszpunka"

Już w sobotę ( 24.10.2014 r.) o godz 15:00, w sali widowiskowej CKSiR, odbędzie się spektakl "Roszpunka", wszystkich serdecznie zapraszamy na to bajkowe widowisko.

Uroczyste odsłonięcie pomnika "Wolności i Solidarności" w Rudnikach

Czytaj więcej...

Gmina Tłuszcz oraz Gimnazjum im. Królowej Jadwigi zapraszają na siłownię

Projekt "Nasza siłownia szansą na aktywność mieszkańców" realizowany jest w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 29 777 41 66 wewnętrzny 18 u Pana Arkadiusza Jusińskiego.

Czytaj więcej...

"I Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Wołominskiego"

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony Kobra wraz z partnerem projektu Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, serdecznie zapraszają na I Przegląd orkiestr dętych powiatu wołomińskiego, współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatu Wołomińskiego. Przegląd został zaplanowany już 10 listopada 2014 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, w ramach konkursu na niestandardowe działania mające na celu upamiętnienie świąt narodowych, postaci historycznych szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego.

Czytaj więcej...

Złote Gody - 2014

Wspaniałą tradycją obchodzoną co roku w naszej Gminie jest uroczystość Złotych Godów połączona z wręczeniem wyróżnień tym parom, które świętują jubileusz 50 lat zawarcia związku małżeńskiego.   W sobotę 18 października, podczas okolicznościowego spotkania w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu,  Burmistrz Paweł Bednarczyk uhonorował Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Przemienia Pańskiego w Tłuszczu, celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, którą wzbogacił występ parafialnego chóru męskiego „Cantate Deo” z Tłuszcza.

Czytaj więcej...

Warsztaty twórcze pt. "Spacerkiem po Warszawie"

W niedzielę 19-ego października już od samego rana przez okna naszych domów zobaczyć  można było  prawdziwą złotą Polską Jesień,  korzystając z tak pięknej pogody czy to młodsi czy starsi, wszyscy  ochoczo wyruszyli na spacery łapać ostatnie promienie słońca przed zbliżającą się wielkimi krokami zimą… Na spacer ruszyły również dzieci ze świetlicy środowiskowej w Tłuszczu, nie była to jednak zwykła codzienna przebieżka, chodnikami i dróżkami Tłuszcza, ponieważ dzieci udały się „Spacerkiem po Warszawie”. Warsztaty twórcze  „Spacerkiem po Warszawie” przygotowane przez Panią Magdalenę Szlom  z oddziału terenowego Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci Fundacji SZANSA,  przybliżyły dzieciom Warszawę nie tylko pod względem topograficznym, ale również historycznym.

Czytaj więcej...

Wystawa w projekcie "Z perspektywą w przyszłość"

W czwartkowe popołudnie 16 października o godzinie 15 w Tłuszczańskim Społecznym Muzeum została otwarta bardzo ciekawa wystawa ceramiczna w projekcie „Z perspektywa w przyszłość” realizowanym przez Stowarzyszenie Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA i Centrum kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, w okresie od sierpnia do października 2014 r. Jest to wystawa szczególna, ponieważ tworzyły ją osoby niepełnosprawne z powiatu wołomińskiego. Piękne figurki, pieczołowicie ozdobione misy i wazony, kubki i płaskorzeźby, wprawiły przybyłych gości w zachwyt, z niedowierzaniem patrzyli jak piękne rzeczy mogą robić osoby z problemami natury fizycznej czy psychicznej. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Czytaj więcej...

30-lecie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tłuszczu

W piątek 17 października o godzinie 14.00 w Społecznym Muzeum w Tłuszczu została otwarta wystawa poświęcona historii i działalności Zakładów Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tłuszczu. Wystawa jest kolejnym już etapem obchodów 30-lecia Zakładów, które rozpoczęły się w maju br.

Czytaj więcej...

"Spotkanie z twórczością Ks. Jana Twardowskiego"

W dniu wczorajszym o godzinie 9 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, odbyły się gminne eliminacje do V Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Spotkanie z twórczością Ks. Jana Twardowskiego” . Przed uczestnikami postawiono bardzo ciężkie zadanie, ponieważ przyszło im się zmierzyć z poezją niebywale piękną ale zarazem wymagającą i bardzo trudną , zwłaszcza dla ludzi w tak młodym wieku. Jednak uczniowie z gminy Tłuszcz poradzili sobie z tym zadaniem doskonale,  nie tylko zaprezentowali doskonałą pamięć i nienaganną dykcję, ale również w wielu przypadkach talent aktorski, co zauważyła przewodnicząca jury Pani Maria Mamczur znana dziennikarka, felietonistka oraz doskonała malarka.

Czytaj więcej...

Etap Gminny Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Już od samego rana we wtorek 7 października do domów mieszkańców Tłuszcza, przez okna wpadały piękne promyki jesiennego słońca zwiastujące słoneczny i ciepły dzień. Wędrówka ulicami Tłuszcza tego dnia była wyjątkowo urokliwa, złociste liście na drzewach, rubinowe kasztany i ich kolczaste skorupki leżące na chodnikach, wszystko to wprawiało mieszkańców w znakomity nastrój. To właśnie m.in. o tych pięknych krajobrazach opowiadali uczestnicy gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla dzieci i młodzieży, który już po raz 3 odbył się w Szkole Podstawowej w Tłuszczu.

Czytaj więcej...

Kino wróciło do Tłuszcza

Czasy, kiedy w Tłuszczu było kino, wiele osób wspomina z nostalgią i sentymentem. Na początku działało pod nazwą „Zorza”, później w latach osiemdziesiątych jako „Kamera”. Miało ono duży wkład w lokalne życie kulturalne miasta. Później spopularyzowała się telewizja a w chwili obecnej filmowy prym wiedzie internet. Mimo wszystko inicjatorzy ogólnopolskiego programu „Kino za Rogiem” wierzą, że ludzie mają potrzebę wspólnego przeżywania sztuki filmowej. Oglądania filmu w ciemnej sali kinowej, wśród innych osób, gdzie będą mogli skupić się na filmie i nic nie będzie rozpraszało ich uwagi. Program zakłada powstawanie małych kin, gdzie ceny biletów są bardzo przystępne i jest kameralna, przyjacielska atmosfera.

Czytaj więcej...

Telewizja w Centrum Kultury

Magazyn Aktywni 60+/seria II/ to program, który powstaje z myślą o widzach po 60 roku życia. My zachęcamy jednak do oglądania wszystkich widzów zwłaszcza, że jeden z odcinków został poświęcony seniorom z gminy Tłuszcz i ich zajęciom odbywającym się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji sfinansowanych ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Czytaj więcej...

"Pałac Kultury"

W środę 17.09.2014 r. Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu - Pani Emilia Buczyńska- Kołodziejek, była gościem programu "Pałac Kultury" w Radiu dla Ciebie.

Audycja poprowadzona przez Michała Trzcińskiego dotyczyła zarówno zbliżającego się otwarcia "Kina za Rogiem", jak i życia kulturalnego naszej gminy.

W swoich wypowiedziach Pani Dyrektor opowiedziała nie tylko o idei, pomyśle, założeniach i realizacji przedsięwzięcia "Kina za Rogiem", ale również o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w naszej gminie.

Zachęcamy do odsłuchania niezwykle ciekawej audycji.
ODSŁUCHAJ

II edycja konkursu na najlepszą Orkiestrę Dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Piękne słońce, babie lato unoszące się w powietrzu i dźwięki wspaniałych instrumentów grających „na żywo”. Organizatorzy nie mogli wymarzyć sobie piękniejszej pogody niż ta, która towarzyszyła uczestnikom II edycji konkursu na najlepszą orkiestrę dętą Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 13 września w Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj więcej...

Warsztaty wyplatania z wikliny

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Szkoła Sztuk Walki „KOBRA” i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, przy realizacji projektu pn. „Od fasoli głowa boli’ współfinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego, już od sierpnia w CKSiR odbywają się warsztaty wyplatania z wikliny.

Czytaj więcej...

Warsztaty Kulinarne

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Szkoła Sztuk Walki „KOBRA” i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, przy realizacji projektu pn. „Od fasoli głowa boli’ współfinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego, od sierpnia w CKSiR odbywają się już warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej...

Zajęcia z samoobrony

Od 4 września po przerwie wakacyjnej kontynuowane będą zajęcia z samoobrony dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje na temat terminów spotkań znajdują się na załączonym plakacie.

Czytaj więcej...

Projekt "Od fasoli głowa boli"

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będą realizatorami kolejnego projektu o interesującej nazwie „od fasoli głowa boli” finansowanego z budżetu Wojewody Mazowieckiego w ramach programu: Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób – Zadanie 4. Aktywizacja osób starszych. Projekt adresowany jest do grupy mieszkańców gm. Tłuszcz w wieku 60+ i będzie realizowany do 22 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
26186