Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

IV Targi ślubne w Dworze Franciszków

Pierwszy dzień wiosny w Świetlicy środowiskowej CKSiR

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno.

Pięknie Cię żegnamy, bo wiosnę witamy!

19 marca dzieci ze świetlicy w Tłuszczu zgodnie z pradawną tradycją, wybrali się z własnoręcznie wykonaną kukłą – Marzanną na wiosenny pochód ulicami Tłuszcza by pożegnać zimę. Dzieci postraszyły Marzannę wodą z Cienkiej, pokazały piękne, wiosenne słońce, a na końcu spaliły kukłę, by zima odeszła na dobre.

Witaj wiosno!  Mamy nadzieję, że teraz już w pełni u nas zagościsz! 

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Zmiana godzin spotkań na zajęciach tanecznych oraz wokalnych

Informujemy, iż od następnego tygodnia tj. od 23.03 zajęcia wokalne (młodsza grupa) będą odbywały się w środy o godz. 18:00. Zajęcia tańca nowoczesnego będą odbywały się w środy o godz. 17:00 natomiast zajęcia tańca ludowego w piątki o godz. 17:00.

Nabór do projektu "Wejdź do teatru 3"

Ankieta Ewaluacyjna CKSiR 2015

Zachęcamy do wypełnienia naszej ankiety

Wypełnij ankietę

Wyniki etapu gminnego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

10 marca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, odbyły się gminne eliminacje do 38 Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Warszawska Syrenka”.  Konkurs ten posiada nie tylko wieloletnią tradycję, ale także prestiż ponieważ odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego, który jest również fundatorem nagród. Uczestników czekało ciężkie zadanie, ponieważ zmierzyli się z poezją niebywale piękną, ale zarazem wymagającą i trudną, zwłaszcza dla ludzi w tak młodym wieku. Jednak uczniowie z gminy Tłuszcz poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, nie tylko zaprezentowali fenomenalną  pamięć i nienaganną dykcję, ale również w wielu przypadkach talent aktorski, co zauważyła przewodnicząca jury Pani Aurelia Sobczak, aktorka znana m.in.  z „Plabani” ,„M jak Miłość” czy  „Prawa Agaty”.

Czytaj więcej...

Świetlica środowiskowa w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Świetlica środowiskowa w Tłuszczu pracuje od przeszło 3 lat. Jest ona placówką wsparcia dziennego, działającą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

Zgodnie z założeniami i ustalonymi celami zajęcia i zabawy w świetlicy mają na celu zintegrowanie grupy, wprowadzenie przyjaznej atmosfery oraz ukazanie kodeksu zachowań i zasad wspólnej pracy.

Czytaj więcej...

Otwarcie wystawy "Wizje plastyczne Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego"

5 marca w Społecznym Muzeum w Tłuszczu otwarto wystawę „Wizje plastyczne Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. Wystawa stworzona jest z prac plastycznych młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu szkół powiatu wołomińskiego nawiązujących do twórczości poety. Jego poezja najpełniej wyraża cechy „pokolenia Kolumbów”. Dla nich konsekwencją wybuchu wojny była konieczność poradzenia sobie z tym wstrząsem i odnalezienie własnej postawy wobec tych wydarzeń. Jego wiersze pomimo silnego związku z czasem wojny, ukazują swój uniwersalny wymiar. Dzieje się tak m.in. dlatego, że nie pisał o swojej epoce wprost, lecz w konwencji apokaliptycznej i onirycznej, a także dlatego, iż poruszał problemy ponadczasowe, takie jak rzeźbienie duszy i psychiki człowieka, refleksja nad młodością i dojrzewaniem (w tym przypadku drastycznie przyśpieszonym przez wojnę), poszukiwanie wartości mogących stanowić fundamenty dorosłego życia.

Oglądanie tak wspaniałych prac plastycznym jest dowodem na wrażliwość młodzieży, ich poczucie przynależności oraz patriotyzmu.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

 

 

 

Pracownia ceramiczno-malarska w CKSiR już wkrótce.

Ceramika z Tłuszcza ma bardzo bogatą historię. Kiedyś zakłady produkcyjne "Kamionka", "Kwiatogal", "Art-Ceramik" i "Kaflarnia" po,  których zostały dziś  tylko bogate zbiory muzealne. Mamy wielką nadzieję, że nowa pracownia ceramiczno – malarska sprawi, że ceramika znów powróci do Tłuszcza oraz  zachęci szerszą grupę osób do spędzania swojego czasu wolnego w sposób ciekawy, twórczy i kreatywny, warto zaznaczyć również, że praca z gliną jest rodzajem terapii, poprawia motorykę, pozwala się odstresować i pozbyć negatywnych emocji. Mieszkańcy Tłuszcza będą mogli malować, tworzyć  ceramikę oraz poznać glinę jako materiał ekologiczny, naturalny i zdrowy.

Tymczasem praca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  wre. Z dumą prezentujemy kolejne etapy pracy.

Zdjęcia dostępne TUTAJ.

Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Niedzielne popołudnie na długo zapadnie nam nie tylko w pamięci, ale również w sercach. To właśnie 22 lutego w Hotelu Batory w Tłuszczu miał miejsce noworoczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Widowisko te było uwieńczeniem i pokazaniem rezultatów wielu miesięcy pracy i ćwiczeń Orkiestry, godzin spędzonych na doskonaleniu kunsztu, próbach i nauce kolejnych coraz to trudniejszych i bardziej skomplikowanych utworów. Mimo ogromnego stresu oraz licznie zgromadzonej widowni (którą szacuje się na ponad 500 osób), która zjechała nie tylko z gminy Tłuszcz, ale również z Wołomina, Kobyłki, Radzymina, Warszawy, Marysina, Ząbek, Zielonki, Wyszkowa, Pułtuska, a nawet z Iłowa i Mławy, Orkiestra dała prawdziwy popis umiejętności i pokazała, że gra na najwyższym poziomie. Na koncert przybyli mieszkańcy, sympatycy muzyki orkiestrowej, przedstawiciele władz samorządowych oraz placówek oświatowych. Całość imprezy poprowadziła aktorka Aurelia Sobczak oraz Waldemar Sitek. Uwieńczeniem koncertu był występ solistki Marleny Bujniak w utworze Whitney Houston "One Moment in Time" , który został stworzony specjalnie na igrzyska w Seulu. Występ Orkiestry i różnorodność wykonywanych utworów wprawiała przybyłych gości w melancholię, przysparzała o ciarki na ciele i powodowała łzy wzruszenia. Brawa i owacje na stojąco były dla Orkiestry największą nagrodą.

Zebrani goście nie kryli zachwytu, podziwu i pozytywnego zaskoczenia, że Tłuszcz gra na tak wysokim poziomie, a występ Orkiestry Dętej może zamienić się w show z prawdziwego zdarzenia.
Na koniec nie zabrakło kwiatów, słów uznania oraz licznych podziękowań. 
Z niedosytem czekamy na więcej, następny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej już niebawem…

Zdjęcia z koncertu dostępne TUTAJ

 

 

 

Remont pracowni w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Już niebawem stara pracownia na piętrze Centrum Kultury odsłoni swoje nowe, pełne blasku oblicze. Z dumą informujemy, że Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  już niebawem podpisze umowę na realizację zadania pt. „lepszy dostęp mieszkańców obszaru LGD do kultury poprzez remont i wyposażenie pracowni ceramiczno – malarskiej w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013”. Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy  będą mogli korzystać z profesjonalnej pracowni ceramiczno – malarskiej, posiadającej m.in. piec ceramiczny.  O prowadzonych pracach i postępach będziemy informować  Państwa na bieżąco. 

Nowe instrumenty dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Kolejne powody do zadowolenia dla mieszkańców gminy Tłuszcz i nie tylko. Z dumą informujemy, że Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  podpisało  umowę przyznania pomocy nr 00433-6930-UM0740938/14 na operację w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W ramach projektu „Kultywowanie lokalnych tradycji poprzez doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej”, zostaną zakupione nowe instrumenty, które w czasie różnego rodzaju imprez i uroczystości  będą cieszyły nasze uszy. Nowy klarnet basowy i  suzafon już niedługo zostaną przekazane w ręce Młodzieżowej Orkiestry Dętej. 

Czytaj więcej...

Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych i zakupienie strojów dla dzieci

Dnia 6 lutego br. Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Emilia Buczyńska- Kołodziejek podpisała umowę przyznania pomocy nr 00433-6930-UM0740956/14 na operację w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W ramach projektu „Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych i zakupienie strojów dla dzieci”, przeprowadzone zostanie łącznie 48 godzin warsztatów muzycznych i tanecznych dla dzieci z terenu gminy Tłuszcz. Podczas warsztatów tanecznych dzieci uczą się układów oraz kroków do tańców ludowych, kultywując tym samym tradycję naszych dziadków. Celem edukacji tanecznej jest rozbudzenie w dzieciach wrażliwości na muzykę, wykształcenie poczucia rytmu, poprawa sprawności ruchowej i ich ogólne umuzykalnienie. Taniec, to naturalny element ekspresji dziecka, pozwala na rozładowanie energii, umiejętnie poprowadzony kształtuje odpowiednią (ładną) sylwetkę, korygując drobne wady postawy.  Zajęcia wokalne mają na celu rozwój predyspozycji głosowych uczestników. Głównym punktem zajęć jest praca nad poprawną emisją głosu, która jest niezbędna, niezależnie od gatunku wykonywanej muzyki. Grupa taneczna w pięknych i reprezentacyjnych weźmie udział w tegorocznych Dniach Tłuszcza oraz dożynkach na, które mieszkańcy oczekują z niecierpliwością.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Otwarcie wystawy w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej pt. "Poeta, kapłan, duchowy przewodnik"

10 lutego w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej otwarto wystawę pt. „Poeta, kapłan, duchowy przewodnik” poświęconą wybitnemu Polakowi jakim bez wątpienia jest ks. Jan Twardowski.

Uroczystość została przygotowana we współpracy z Zespołem Szkół w Stryjkach. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchać wspaniałej recytacji wierszy w wykonaniu dwóch uczennic właśnie ze szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego. Warto zaznaczyć, że rok 2015 jest rokiem pod patronatem ks. Jana Twardowskiego.
Na wystawie mogliśmy zobaczyć poetę jako człowieka niezwykle mądrego, uczynnego, religijnego ale również obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru. Liczne figurki i rzeźby do, których Ks. Twardowski przywiązywał szczególną wagę zdobiły gabloty muzeum tak samo jak jego dom. Liryka księdza traktuje zarówno o Bogu, jak i o ludziach. Dobrze widoczne są liczne odwołania i metafory dotyczące przyrody (także, jako pochwała stworzenia). Wiersze tego autora często, poprzez apostrofy i inne środki stylistyczne, mają charakter modlitewny.Wszystkich mieszkańców serdecznie zachęcamy do obejrzenia wspaniałej ekspozycji, która przybliży nie tylko twórczość, ale również sylwetkę oraz życie ks. Twardowskiego.

Zdjęcia z otwarcia wystawy dostępne TUTAJ.

Rozstrzygnięcie konkursu "Romek, Torek i śmieci worek"

Rozstrzygnięcie konkursu „Romek, Torek i śmieci worek” oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 25.03.2015 r.  o godz. 17:30.

Więcej o konkursie TUTAJ

Nabór do programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2015 rozstrzygnięty

Czytaj więcej...

Warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji

Wszystkie zainteresowane dzieci  w wieku 6-15 lat zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych i tanecznych organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach projektu pn. „Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych zakupienie strojów dla dzieci”. Szczegółowe informacje umieszczone  są  na plakacie informacyjnym promującym wydarzenie  oraz w regulaminie znajdującym się na stronie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu 

Czytaj więcej...

Konkurs pt. "Romet, Torek i śmieci worek" w ramach projektu pn. "Mamy rady na odpady"

 

Więcej informacji TUTAJ

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji ogłasza nabór do zespołu muzycznego dla młodzieży

Czytaj więcej...

26
Mar
00:00
Zbiórka paczek wielkanocnych
28
Mar
26
Mar
16:30
KONCERT słowno-muzyczny „ALLELUJA! ZMARTWYCHWSTAŁ PAN!”.
26
Mar
16:30
KONCERT słowno-muzyczny „ALLELUJA! ZMARTWYCHWSTAŁ PAN!”.
27
Mar
17:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „DINOZAURY cz. 2” – temat dla I roku
27
Mar
17:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „DINOZAURY cz. 2” – temat dla I roku
27
Mar
18:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „ZAPACHY cz. 2” – temat dla II roku.
27
Mar
18:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „ZAPACHY cz. 2” – temat dla II roku.
28
Mar
20:00
Jam session w pubie Taaka Ryba
29
Mar
00:00
Zaproszenie na spektakl
29
Mar
07:30
Autokarowa wycieczka „NIEDZIELA PALMOWA W ŁYSYCH”
29
Mar
07:30
Autokarowa wycieczka „NIEDZIELA PALMOWA W ŁYSYCH”
29
Mar
13:30
Warsztaty wielkanocne i spektakl "Wielkanocne pisanki"
29
Mar
17:00
"Wynajmę pokój!" - spektakl teatru "Piąty Wymiar"
30
Mar
23:00
"TORUŃ I OKOLICE" - czterodniowa autokarowa "majówka"
30
Mar
23:00
"TORUŃ I OKOLICE" - czterodniowa autokarowa "majówka"
31
Mar
11:00
XX POWIATOWY KONKURS SPRAWNOŚCI ORTOGRAFICZNEJ „DYKTANDO 2015” Etap I
31
Mar
11:00
XX POWIATOWY KONKURS SPRAWNOŚCI ORTOGRAFICZNEJ „DYKTANDO 2015” Etap I
08
Kwi
10:30
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem
11
Kwi
20:30
Kabaret Nowaki w MDK
12
Kwi
15:00
„NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ” - spektakl „PAN MALUTKI”
12
Kwi
15:00
„NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ” - spektakl „PAN MALUTKI”
14
Kwi
18:00
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
17
Kwi
00:00
XIV Powiatowy Konkurs
25
Kwi
00:00
I Ogólnopolski Festiwal Blackout
26
Kwi
26
Kwi
19:00
Koncert Katarzyny Groniec "ZOO" - I Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Blackout"

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
43847