Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Pracownia ceramiczno-malarska w CKSiR już wkrótce.

Ceramika z Tłuszcza ma bardzo bogatą historię. Kiedyś zakłady produkcyjne "Kamionka", "Kwiatogal", "Art-Ceramik" i "Kaflarnia" po,  których zostały dziś  tylko bogate zbiory muzealne. Mamy wielką nadzieję, że nowa pracownia ceramiczno – malarska sprawi, że ceramika znów powróci do Tłuszcza oraz  zachęci szerszą grupę osób do spędzania swojego czasu wolnego w sposób ciekawy, twórczy i kreatywny, warto zaznaczyć również, że praca z gliną jest rodzajem terapii, poprawia motorykę, pozwala się odstresować i pozbyć negatywnych emocji. Mieszkańcy Tłuszcza będą mogli malować, tworzyć  ceramikę oraz poznać glinę jako materiał ekologiczny, naturalny i zdrowy.

Tymczasem praca w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  wre. Z dumą prezentujemy kolejne etapy pracy.

Zdjęcia dostępne TUTAJ.

Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Niedzielne popołudnie na długo zapadnie nam nie tylko w pamięci, ale również w sercach. To właśnie 22 lutego w Hotelu Batory w Tłuszczu miał miejsce noworoczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. Widowisko te było uwieńczeniem i pokazaniem rezultatów wielu miesięcy pracy i ćwiczeń Orkiestry, godzin spędzonych na doskonaleniu kunsztu, próbach i nauce kolejnych coraz to trudniejszych i bardziej skomplikowanych utworów. Mimo ogromnego stresu oraz licznie zgromadzonej widowni (którą szacuje się na ponad 500 osób), która zjechała nie tylko z gminy Tłuszcz, ale również z Wołomina, Kobyłki, Radzymina, Warszawy, Marysina, Ząbek, Zielonki, Wyszkowa, Pułtuska, a nawet z Iłowa i Mławy, Orkiestra dała prawdziwy popis umiejętności i pokazała, że gra na najwyższym poziomie. Na koncert przybyli mieszkańcy, sympatycy muzyki orkiestrowej, przedstawiciele władz samorządowych oraz placówek oświatowych. Całość imprezy poprowadziła aktorka Aurelia Sobczak oraz Waldemar Sitek. Uwieńczeniem koncertu był występ solistki Marleny Bujniak w utworze Whitney Houston "One Moment in Time" , który został stworzony specjalnie na igrzyska w Seulu. Występ Orkiestry i różnorodność wykonywanych utworów wprawiała przybyłych gości w melancholię, przysparzała o ciarki na ciele i powodowała łzy wzruszenia. Brawa i owacje na stojąco były dla Orkiestry największą nagrodą.

Zebrani goście nie kryli zachwytu, podziwu i pozytywnego zaskoczenia, że Tłuszcz gra na tak wysokim poziomie, a występ Orkiestry Dętej może zamienić się w show z prawdziwego zdarzenia.
Na koniec nie zabrakło kwiatów, słów uznania oraz licznych podziękowań. 
Z niedosytem czekamy na więcej, następny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej już niebawem…

Zdjęcia z koncertu dostępne TUTAJ

 

 

 

Transmisja na żywo Debaty Oksfordzkiej w CKSiR

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu zaprasza na transmisję na żywo debaty oksfordzkiej, która odbędzie się 3 marca o godz. 19:00 w Kinie za Rogiem mieszczącym się na piętrze w budynku CKSiR.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa dla dzieci ze Świetlicy środowiskowej CKSiR

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.  Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne osobom, które darzy się szczególną sympatią.

Czytaj więcej...

Remont świetlicy w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.

Już niebawem stara świetlica na piętrze Centrum Kultury odsłoni swoje nowe, pełne blasku oblicze. Z dumą informujemy, że Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  już niebawem podpisze umowę na realizację zadania pt. „lepszy dostęp mieszkańców obszaru LGD do kultury poprzez remont i wyposażenie pracowni ceramiczno – malarskiej w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013”. Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy  będą mogli korzystać z profesjonalnej pracowni ceramiczno – malarskiej, posiadającej m.in. piec ceramiczny.  O prowadzonych pracach i postępach będziemy informować  Państwa na bieżąco. 

Nowe instrumenty dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Kolejne powody do zadowolenia dla mieszkańców gminy Tłuszcz i nie tylko. Z dumą informujemy, że Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  podpisało  umowę przyznania pomocy nr 00433-6930-UM0740938/14 na operację w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W ramach projektu „Kultywowanie lokalnych tradycji poprzez doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej”, zostaną zakupione nowe instrumenty, które w czasie różnego rodzaju imprez i uroczystości  będą cieszyły nasze uszy. Nowy klarnet basowy i  suzafon już niedługo zostaną przekazane w ręce Młodzieżowej Orkiestry Dętej. 

Czytaj więcej...

Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych i zakupienie strojów dla dzieci

Dnia 6 lutego br. Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Emilia Buczyńska- Kołodziejek podpisała umowę przyznania pomocy nr 00433-6930-UM0740956/14 na operację w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. W ramach projektu „Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych i zakupienie strojów dla dzieci”, przeprowadzone zostanie łącznie 48 godzin warsztatów muzycznych i tanecznych dla dzieci z terenu gminy Tłuszcz. Podczas warsztatów tanecznych dzieci uczą się układów oraz kroków do tańców ludowych, kultywując tym samym tradycję naszych dziadków. Celem edukacji tanecznej jest rozbudzenie w dzieciach wrażliwości na muzykę, wykształcenie poczucia rytmu, poprawa sprawności ruchowej i ich ogólne umuzykalnienie. Taniec, to naturalny element ekspresji dziecka, pozwala na rozładowanie energii, umiejętnie poprowadzony kształtuje odpowiednią (ładną) sylwetkę, korygując drobne wady postawy.  Zajęcia wokalne mają na celu rozwój predyspozycji głosowych uczestników. Głównym punktem zajęć jest praca nad poprawną emisją głosu, która jest niezbędna, niezależnie od gatunku wykonywanej muzyki. Grupa taneczna w pięknych i reprezentacyjnych weźmie udział w tegorocznych Dniach Tłuszcza oraz dożynkach na, które mieszkańcy oczekują z niecierpliwością. 

Otwarcie wystawy w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej pt. "Poeta, kapłan, duchowy przewodnik"

10 lutego w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej otwarto wystawę pt. „Poeta, kapłan, duchowy przewodnik” poświęconą wybitnemu Polakowi jakim bez wątpienia jest ks. Jan Twardowski.

Uroczystość została przygotowana we współpracy z Zespołem Szkół w Stryjkach. Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchać wspaniałej recytacji wierszy w wykonaniu dwóch uczennic właśnie ze szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego. Warto zaznaczyć, że rok 2015 jest rokiem pod patronatem ks. Jana Twardowskiego.
Na wystawie mogliśmy zobaczyć poetę jako człowieka niezwykle mądrego, uczynnego, religijnego ale również obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru. Liczne figurki i rzeźby do, których Ks. Twardowski przywiązywał szczególną wagę zdobiły gabloty muzeum tak samo jak jego dom. Liryka księdza traktuje zarówno o Bogu, jak i o ludziach. Dobrze widoczne są liczne odwołania i metafory dotyczące przyrody (także, jako pochwała stworzenia). Wiersze tego autora często, poprzez apostrofy i inne środki stylistyczne, mają charakter modlitewny.Wszystkich mieszkańców serdecznie zachęcamy do obejrzenia wspaniałej ekspozycji, która przybliży nie tylko twórczość, ale również sylwetkę oraz życie ks. Twardowskiego.

Zdjęcia z otwarcia wystawy dostępne TUTAJ.

Ankieta Ewaluacyjna CKSiR 2015

Zachęcamy do wypełnienia naszej ankiety

Wypełnij ankietę

Rozstrzygnięcie konkursu "Romek, Torek i śmieci worek"

Rozstrzygnięcie konkursu „Romek, Torek i śmieci worek” oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24.03.2015 r.  o godz. 14:00.

Więcej o konkursie TUTAJ

Nabór do programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2015 rozstrzygnięty

Czytaj więcej...

Warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji

Wszystkie zainteresowane dzieci  w wieku 6-15 lat zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych i tanecznych organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu w ramach projektu pn. „Organizacja warsztatów muzyczno-tanecznych zakupienie strojów dla dzieci”. Szczegółowe informacje umieszczone  są  na plakacie informacyjnym promującym wydarzenie  oraz w regulaminie znajdującym się na stronie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu 

Czytaj więcej...

Pierwsze dni Ferii w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji już za nami

Ferie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji już rozpoczęte. Pierwszego dnia dzieci miały okazję lepiej poznać swoich rówieśników, dzięki zabawom integracyjnym zorganizowanym specjalnie dla nich.  Dzieci z chęcią i wielkim zaangażowaniem brały udział w zaplanowanych konkursach, dzięki którym aktywnie spędzały czas. Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na chwilę odpoczynku przed dużym ekranem, gdzie dzieci mogły obejrzeć ulubioną bajkę. Pierwszy dzień ferii minął w miłej i wesołej atmosferze czego potwierdzeniem były uśmiechnięte buzie dzieci. Kolejne dni ferii przed nami więc zabawy będzie jeszcze więcej.

Zdjęcia z pierwszych dni ferii dostępne TUTAJ

Lodowisko na Orliku

Za nami pierwsze dni ferii i działalności lodowiska na Orliku w Tłuszczu. Lodowisko cieszy się ogromną popularnością, każdego dnia korzystają z niego dziesiątki mieszkańców gminy. Na miejskiej ślizgawce można w sposób aktywny i ciekawy spędzić swój wolny czas, to bardzo atrakcyjna oferta zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, które korzystają właśnie z zimowych ferii.


Przypominamy, że w czasie ferii lodowisko czynne jest w godzinach 10.00-20.00.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z lodowiska TUTAJ

Konkurs pt. "Romet, Torek i śmieci worek" w ramach projektu pn. "Mamy rady na odpady"

 

Więcej informacji TUTAJ

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji ogłasza nabór do zespołu muzycznego dla młodzieży

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe w Świetlicy w Dzięciołach

Dnia 11.12.2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Dzięciołach o godz. 15 00 odbyło się spotkanie opłatkowe wychowanków świetlicy. Na dzieci czekała piękna choinka - prezent od Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzięciołach z wspaniałymi ,własnoręcznie zrobionymi przez nie ozdobami oraz inne dekoracje świąteczne nad którymi pracowały z zapałem przez wiele dni. Spotkanie rozpoczęło się od gorących życzeń i łamania się przy tym opłatkiem. Po pięknych życzeniach zasiadły do suto zastawionego wigilijnego stołu i rozpoczęły ucztę. Przygotowane pyszne, ciepłe dania pałaszowały ze smakiem. Barszczyk z uszkami, rybę oraz pierogi cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przy wspólnym biesiadowaniu nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, wyśpiewywanych głośno i radośnie przez wychowanków świetlicy, którzy zapomnieli o troskach życia codziennego i ulegli pięknemu nastrojowi Świąt Bożego Narodzenia. Prawdziwą jednak niespodzianką dla dzieci okazał się Święty Mikołaj, który niespodziewanie przybył na świetlicę z workiem wypełnionym po same brzegi prezentami. Każde dziecko miało okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem i otrzymać świąteczną paczkę. Szeroki uśmiech gościł na każdej buzi ze szczęścia, a w oczach błyszczały iskierki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej spokoju atmosferze, radości oraz wzajemnej życzliwości, co miało ogromny wpływ na budowanie pozytywnych relacji rówieśniczych. Dzieci opuszczając świetlicę, miały promienne buzie, były szczęśliwe i radosne.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Wigilia dzieci ze Świetlicy środowiskowej w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu

W ten jeden dzień w roku czyli Wigilię czekały niecierpliwie dzieci ze świetlicy w Tłuszczu. Spotkanie Wigilijne odbyło się 12 grudnia o godz. 17:00, ale przygotowania trwały już dużo wcześniej, dzieci przyozdabiały choinkę swoimi własnoręcznie wykonanymi gwiazdkami, bombkami i łańcuchami. Po przywitaniu wychowanków jak przystało podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem najszczersze życzenia. Przy Wigilijnym stole zasiadły rozpromienione i radosne dzieci, które wraz z wychowawczyniami świetlicy wesoło śpiewało kolędy. Dzieci rozsmakowały się w wigilijnych potrawach takich jak barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby czy kompot wigilijny. Nie brakowało słodkich ciasteczek, cukierków czy też kolorowych żelków, które dzieci tak uwielbiają. Podczas  spotkania Wigilijnego dzieci poczuły się swobodnie jak w domu, panowała ciepła, świąteczna atmosfera. W tym szczególnym dniu ogromną niespodziankę sprawiło dzieciom przybycie na Wigilię Świętego Mikołaja z wielką górą prezentów. Na powitanie dzieci zaśpiewały Mikołajowi kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Niezapomniany widok, kiedy po wyjściu Mikołaja u dzieci pojawił się uśmiech, a w ich oczach iskierki nadziei i radość. Podczas rozdawania prezentów, każde dziecko mocno wyściskało Mikołaja i na ucho wyszeptało mu swoje marzenia. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołaja i radośnie pożegnali szczególnego gościa. Wieczór ten będzie jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci naszej i dzieci.

Zdjęcia dostępne TUTAJ

Zajęcia taneczne w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Jeśli Twoje dziecko ma poczucie rytmu, lubi tańczyć i chce aktywnie spędzać swój wolny czas…, to zajęcia taneczne są właśnie dla niego!  W każdą środę i piątek o godzinie 17:00 w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbywają się zajęcia tańca towarzyskiego i ludowego z Instruktorem Panią Małgorzatą Wdziekońską.  Wszystkich chętnych w wieku 5-10 lat serdecznie zapraszamy.

 Więcej informacji pod nr tel. (29) 757 31 34 lub w Centrum Kultury w Tłuszczu.

Zdjęcia z dotychczasowych znajdziecie TUTAJ

04
Mar
12:00
Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
05
Mar
16:30
Z cyklu „SZLACHETNE ZDROWIE”: PIELĘGNACJA OSÓB CHORYCH, PROFILAKTYKA, AKTYWIZACJA ORAZ REFUNDACJA SPRZĘTU ORTOPEDYCZNEGO
05
Mar
18:00
75. rocznica wydania rozkazu o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych
06
Mar
00:00
Kobiety - wernisaż wystawy Krzysztofa Dąbrowskiego
18
Mar
06
Mar
18:00
KONCERT UCZNIÓW OGNISKA MUZYCZNEGO klas SKRZYPIEC i WOKALU
06
Mar
18:00
Kobiecy Wieczór z Leonem Wiśniewskim
07
Mar
09:00
WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży. Temat: „JAJO ZE SPĘKANĄ SKORUPKĄ”
07
Mar
10:00
Nabór do teatru muzycznego "VISTHA VJIO"
08
Mar
15:00
Dzień Kobiet w MDK
08
Mar
17:00
Z okazji DNIA KOBIET koncert zespołu „TRIO LABORATORYUM” pt. „WEHIKUŁ CZASU”
08
Mar
19:00
Studio Katastrofa - "Operacja Siostrzyczki"
13
Mar
17:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „DINOZAURY cz. 1” – temat dla I roku
13
Mar
18:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „ZAPACHY cz. 1” – temat dla II roku.
14
Mar
00:00
Warsztaty emisji głosu i śpiewu chóralnego
15
Mar
14
Mar
10:00
Udział Zespołu Tańca Nowoczesnego ATUT w Krajowych Mistrzostwach IDO
14
Mar
17:00
PREZENTACJA WYSTAWY PLAKATU TEATRALNEGO oraz spektakl „Z OBŁOKÓW NA ZIEMIĘ”
14
Mar
17:00
Spotkanie autorskie z Rafałem Dominikiem
14
Mar
20:00
Kabaret Skeczów Męczących
15
Mar
15:00
„NIEDZIELA Z MAMĄ, NIEDZIELA Z TATĄ” - spektakl „GDZIE JEST MOJA BAJKA?”
19
Mar
16:30
PROMOCJA książki „RÓŻA NA CHODNIKU” oraz koncert oraz ZESPOŁU „JUGONOSTALGIA”
20
Mar
20:00
Pożegnanie zimy, powitanie wiosny i urodziny Taakiej Ryby
21
Mar
09:00
WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży. Temat: „ŚWIĄTECZNE KURKI”.
21
Mar
17:00
W ogrodzie słowa - Poezja ma zdrowe rumieńce: Tadeusz Różewicz - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Róże - z przyjemnymi kolcami"
22
Mar
16:00
Autokarowy wyjazd do Teatru KOMEDIA na spektakl „CZŁOWIEK DWÓCH SZEFÓW“
26
Mar
00:00
Zbiórka paczek wielkanocnych
28
Mar
26
Mar
16:30
KONCERT słowno-muzyczny „ALLELUJA! ZMARTWYCHWSTAŁ PAN!”.
27
Mar
17:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „DINOZAURY cz. 2” – temat dla I roku
27
Mar
18:15
UNIWERSYTET DZIECIĘCY - „ZAPACHY cz. 2” – temat dla II roku.
29
Mar
08:00
Autokarowa wycieczka „NIEDZIELA PALMOWA W ŁYSYCH”
29
Mar
13:30
Warsztaty wielkanocne i spektakl "Wielkanocne pisanki"
29
Mar
17:00
"Wynajmę pokój!" - spektakl teatru "Piąty Wymiar"
30
Mar
23:00
"TORUŃ I OKOLICE" - czterodniowa autokarowa "majówka"
31
Mar
11:00
XX POWIATOWY KONKURS SPRAWNOŚCI ORTOGRAFICZNEJ „DYKTANDO 2015” Etap I

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
41369