Kalendarz Kulturalny

loader

Etap gminny XIV edycji Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi"

Za nami etap gminny XIV edycji Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”.  Konkurs został przeprowadzony w Klubie PIK mającym swoją siedzibę w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu 16 kwietnia b.r. Występy młodych artystów oceniało Jury w składzie: Wioleta Kur, Tadeusz Sasin oraz Przewodnicząca Aurelia Sobczak.  Łącznie zaprezentowało się we wszystkich kategoriach 25 uczniów ze Szkół w: Jasienicy, Kozłach, Postoliskach, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Tłuszczu.

Czytaj więcej...

Nauka Pływania - Informacja dla rodziców

SZANOWNI RODZICE  DZIECI KLAS III

           Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, wraz z partnerem projektu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, informuje, że w dniu dzisiejszym  tj. 18.04.2014 r. rozpoczyna się cykl zajęć nauki pływania w ramach projektu  Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać  „2014” pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” . Jest to projekt dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji z  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt skierowany jest do dzieci klas III.

         Zbiórka dzieci o godz. 15:50 przy siedzibie CKSiR w Tłuszczu.  Planowanych jest 10 wyjazdów do Pływalni Błękitnej w Wyszkowie, połączonych z nauką pływania. Wyjazdy będą trwały do końca czerwca. Prosimy rodziców o wyposażenie dzieci w czepki, klapki oraz ręczniki . Wskazane, aby zabrały ze sobą również picie i kanapki.

         Jednocześnie informujemy, że od września rozpocznie się nabór kolejnych 45 osób z klas III do II edycji projektu  Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać  „2014” pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” Zapraszamy wszystkich chętnych. Gwarantowana dobra zabawa i nauka pływania pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Informacja ORLIK

Zapraszamy na wystawę pisanek wielkanocnych

Konkurs na najpiękniejszą malowankę i pisankę wielkanocną rostrzygnięty!

Konkurs na najpiękniejszą malowankę i pisankę wielkanocną rostrzygnięty!
Po burzliwych obradach komisji konkursowej w składzie: Tadeusz Sasin, Emilia Buczyńska-Kołodziejek, Wioleta Kur, Ewa Krześlak. Której przewodził Pan Sasin. Wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji „Konkursu na Najpiękniejszą Malowankę, Pisankę Wielkanocną”. Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów "3 maja - Narodowego Święta Niepodległości" w CKSiR.

Czytaj więcej...

Sukces naszych sekcji gitarowej i gry na instrumentach klawiszowych!

Podczas XIII Powiatowego Konkursu Muzyki Instrumentalnej objętego patronatem Starosty Powiatowego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach nie zabrakło reprezentantów Gminy Tłuszcz. 

Czytaj więcej...

Konkurs na Palmę Wielkanocną - rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu na palmę wielkanocną organizowanego przez Parafie Przemienia Pańskiego W Tłuszczu oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

Miejsce 1 - Marcin Jusiński kl. III, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi
Miejsce 2 - Tatiana Kędzierska i Agata Gawrońska kl. III D ,Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
Miejsce 2 – Żaneta Lewandowska i Natalia Trojanek kl. IV A, Szkołą Podstawowa im. Jana Pawła II
Miejsce 3 – Bartosz Kruk kl. I SP, Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem
Miejsce 3 – Wiktoria Dutkiewicz kl. IV, Szkoła Podstawowa w Jasienicy

Wręczenie nagród uczestnikom odbyło się dziś tj. 15.04.2014, każdy z laureatów został odwiedzony indywidualnie w placówce oświatowej do której uczęszcza. Nagrody wręczali: Ks. Dziekan Władysław Trojanowski, Tadeusz Sasin oraz przedstawiciel Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy

Starostwo Powiatowe ogłasza konkursy: "Szkolne Ogrody" i "Ogrody idealne"

Starostwo Powiatowe w Wołominie ogłosiło 2 konkursy ("Szkolne ogrody" i "Ogrody idealne"), w których można zdobyć bony do wykorzystania w wyznaczonych sklepach ogrodniczych.

"Szkolne ogrody" - konkurs skierowany do o placówek oświatowych - szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.
"Ogrody idealne") - konkurs skierowany jest do mieszkańców powiatu wołomińskiego.
 
Szczegóły na stronie powiatu wołomińskiego:

Spotkanie Wielkanocne Klubu Seniora "Uśmiech Jesieni"

W dniu 10 kwietnia 2014 r. Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu odbyło się Wielkanocne spotkanie Klubu Seniora "Uśmiech Jesieni". Po złożeniu życzeń zaproszeni goście mogli skosztować poczęstunku przygotowanego przez członków klubu.

Zdjęcia ze spotkania dostępne tutaj.

Otwarcie wystawy p.t. "Jan Paweł II w Radzyminie"

W dniu 10 kwietnia 2014 r. o godzinie 15.00 w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy p.t. „Jan Paweł II w Radzyminie”. Wystawa upamiętnia wizytę Jana Pawła II w Radzyminie 13 czerwca 1999 roku. Otwarcie wystawy wzbogacił występ uczniów z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Ekspozycja czynna będzie do końca maja w godzinach 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku lub po uzgodnieniu telefonicznym (29) 75 73 894. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z wystawy dostępne tutaj

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
12431