Kalendarz Kulturalny

loader

Nadchodzące wydarzenia

Rajd w blasku jesiennego słońca

W sobotę 6 września 2014 r. słońce już od rana świeciło w pełnej krasie. Na niebie ani jednej chmurki. Lekki wiaterek ożywczo powiewał. A uczestnicy projektu „Od bierności do aktywności” realizowanego w ramach programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020” a finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wyruszyli na rajd rowerowy. Wszyscy: seniorzy, osoby w średnim wieku i młodzież zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, naklejki odblaskowe i światełka tak, by byli doskonale widoczni na drodze i by czuli się bezpiecznie. Szlak naszej wyprawy prowadził do Zaścienia do gospodarstwa agroturystycznego Pani Hanny Boruckiej.

Czytaj więcej...

Wyjazdy na basen - spotkanie informacyjne

Warsztaty wyplatania z wikliny

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Szkoła Sztuk Walki „KOBRA” i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, przy realizacji projektu pn. „Od fasoli głowa boli’ współfinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego, już od sierpnia w CKSiR odbywają się warsztaty wyplatania z wikliny.

Czytaj więcej...

Warsztaty Kulinarne

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Szkoła Sztuk Walki „KOBRA” i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, przy realizacji projektu pn. „Od fasoli głowa boli’ współfinansowanego ze środków Wojewody Mazowieckiego, od sierpnia w CKSiR odbywają się już warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy w Dzięciołach

Na zakończenie letniego wypoczynku w ostatnią sobotę wakacji, wychowankowie świetlicy środowiskowej w Dzięciołach, stanęli w szranki wraz ze swymi rodzinami podczas rajdu rowerowego.

Już od samego początku tego dnia wszystko wskazywało na to, że to sobotnie popołudnie na długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Słoneczna pogoda, obecność kolegów i koleżanek, opieka strażaków z OSP w Dzięciołach, to wszystko sprawiało, że każde dziecko z ekscytacją wyczekiwało „Pierwszego gwizdka”, oznaczającego początek wspólnych zmagań.

Czytaj więcej...

75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

„Druga Wojna Światowa przeszła do historii jako największy i najkrwawszy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Wojnę tę wywołały zbrodnicze siły faszyzmu i militaryzmu, które znalazły podatny grunt dla swego rozwoju w Niemczech, Włoszech i Japonii. Państwa bloku faszystowskiego, dążąc do panowania nad światem, postawiły sobie za cel nie tylko ujarzmienie, ale i - jak Niemcy hitlerowskie - zniszczenie całych narodów. 1 września wcześnie rano o godz. 4.45, bez formalnego wypowiedzenia wojny, siły zbrojne Trzeciej Rzeszy zaatakowały Polskę. Samoloty hitlerowskiej Luftwaffe rozpoczęły bombardowanie polskich miast i osiedli” – te słowa skierowała Pani Emilia Buczyńska-Kołodziejek Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji,  do zebranych 3 września gości przy Pomniku Straceń w lesie na Konarach, gdzie odbyły się uroczystości związane z 75 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Równo 75 lat temu na Tłuszcz spadły pierwsze bomby. Tegoroczne obchody były okazją do uczczenia pamięci ofiar, którym poświęcony jest pomnik na Konarach, oraz wszystkich poległych podczas działań wojennych.

Czytaj więcej...

Tłuszczańskie Święto Plonów - Dożynki Gminne 2014 w Jarzębiej Łące

Dożynki to stare, etniczne święto słowiańskie, które na przestrzeni wieków zmieniało swój wygląd i charakter. Jak co roku mieszkańcy gminy Tłuszcz spotykali się, aby podziękować wszystkim rolnikom, za całoroczny trud oraz okazać szacunek do ziemi, która nas wszystkich karmi. Jest to dla nas, także okazja aby podziękować Boskiej Opatrzności i prosić o błogosławieństwo na przyszły rok.

Czytaj więcej...

Informacja o możliwości zakupu książki „Węzeł kolejowy Tłuszcz”

Czytaj więcej...

Kalendarium chwilowo niedostępne

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
22243