Zakończenie Wakacji 2015

 

 

W sobotni wieczór 29 sierpnia odbyła się uroczystość Zakończenia wakacji, którą zorganizowali wspólnie Urząd Miejski i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Harmonogram grup stałych "Orlik 2012"

Przedstawiamy państwu harmonogram grup stałych korzystających z Tłuszczańskiego kompleksu boisk Orlik 2012

Czytaj więcej...

Tłuszczańskie Święto Plonów – Dożynki Gminne 2015

 

Dożynki to stare, etniczne święto słowiańskie, które na przestrzeni wieków zmieniało swój wygląd i charakter. Jak co roku mieszkańcy gminy Tłuszcz spotykali się, aby podziękować wszystkim rolnikom za całoroczny trud oraz okazać szacunek do ziemi, która nas wszystkich karmi. Jest to dla nas także okazja, by podziękować Boskiej Opatrzności i prosić o błogosławieństwo na przyszły rok.

 

 

 

Czytaj więcej...

Zapisy do sekcji gitarowej CKSiR w Tłuszczu

Pierwsza edycja turnieju street ball

 

Pierwsza edycja turnieju STREETBALL za nami. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn męskich, lecz po weryfikacji na placu boju pozostały cztery. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” dwa razy po 7 minut. Pomimo wysokiej temperatury zawodnicy zaciekle walczyli, a każde trafienie powodowało euforię. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły WĘŻY RZECZNYCH przeciwko MDM TEAM, i to Ci pierwsi zakończyli turniej z brązowym medalem. W finale spotkali się OLD IS GOLD oraz PILNUJ ROWERU.

 

Czytaj więcej...

Wakacje w CKSiR - "Cztery żywioły+2 - Drewno"

Wakacje, ach, wakacje!
W lipcu i sierpniu CKSiR w Tłuszczu zmieniło się w wesołą i gwarną placówkę, w której odbyły się półkolonie letnie „Cztery żywioły + 2” – Ogień, Powietrze, Ziemia, Woda, Metal i Drewno. Sześć turnusów obfitowało w wiele różnorodnych zajęć, warsztatów manualnych i plastycznych, podczas których każde dziecko miało możliwość rozwinąć nowe zainteresowania i umiejętności.

 

Czytaj więcej...

"95 Rocznica Bitwy Warszawskiej - Cud nad Wisłą 1920"

 
 
13 sierpnia przy Pomniku Obrońców Ojczyzny 1920 odbyła się ceremonia upamiętniająca 95. rocznicę Bitwy warszawskiej – Cudu nad Wisłą. O godz. 17.oo odprawiona została przez Ks. Dziekana Dariusza Skwarskiego, Proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, msza święta polowa w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej przygotowanej przez Chór Miejski LUX MEA oraz Młodzieżową Orkiestrę Dętą.
 
 

Czytaj więcej...

Wakacje w CKSiR - "Cztery żywioły+2 - Metal"

Para buch, koła w ruch! Pod znakiem kolei żelaznej, rycerzy i robotów ruszył piąty tydzień naszych letnich półkolonii w CKSiR. Metal w roli głównej! Odwiedziliśmy Karola Żołędziowskiego, który w ciekawy i atrakcyjny sposób pokazał nam średniowieczne metody odlewnictwa i kowalstwa artystycznego – mieliśmy okazję przymierzyć prawdziwy hełm i dobyć prawdziwego miecza. Obejrzeliśmy też kolejowe pamiątki Tłuszcza, kończąc spacer po mieście w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, które zgromadziło prawdziwe perełki kolejowe. Tworzyliśmy „blaszane” roboty i nasze wyobrażenia kolei.

 

Nie zabrakło też dobrej zabawy na powietrzu, seansów w Kinie za Rogiem i spacerów. Przed nami już ostatni turnus półkolonii letnich zatytułowany „Drewno”.

Więcej zdjęć dostępne TUTAJ

XVI Edycja nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz XVI organizuje konkurs „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”. Przyznawane Nagrody to uhonorowanie pracy i talentu ludzi wybitnych, niepospolitych, którzy z potrzeby serca działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej.Spośród nominowanych przez uprawnione podmioty Kapituła wyłoni 10 laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Do 28 sierpnia 2015 roku mogą Państwo zgłaszać swoich kandydatów.

Czytaj więcej...

Warsztaty Kulinarne - "Kapusta - Głowa Pusta"

Ostanie upały nie przeszkadzają tłuszczańskim seniorom uczestniczącym w projekcie „Kapusta – głowa pusta” współfinansowanym z budżetu Wojewody Mazowieckiego, w aktywnym spędzaniu letnich wieczorów.  Uczestnicy spotykają się w każdy wtorek  i piątek aby ciekawie spędzić wolny czas jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności kulinarne i kultywując tradycję regionu. Wspólnemu gotowaniu towarzyszą liczne rozmowy, uczestnicy dzielą się nie tylko swoją wiedzą kulinarną, ale także zacieśniają więzi społeczne.  W trakcie warsztatów powstają smakowite potrawy z udziałem kapusty i nie tylko.

 

Czytaj więcej...

Chór Lux Mea - Warsztaty w Wilkasach

Ostatni tydzień lipca Chór Miejski „Lux Mea” z Tłuszcza pracowicie spędził na warsztatach muzycznych w Wiosce Turystycznej Wilkasy koło Giżycka. W pięknej Krainie Wielkich Jezior chórzyści pod kierunkiem Barbary Piaseckiej po pięć godzin dziennie rozwijali swoje umiejętności wokalne, doskonaląc znany i przygotowując nowy repertuar. Po tygodniu wytężonej pracy Chór w sobotę zwiedził przepięknie odrestaurowany czternastowieczny zamek krzyżacki w Rynie oraz wspaniałą Galindię – historyczną krainę położoną nad jeziorem Bełdany. Swoje warsztaty Chór zakończył uczestnictwem i oprawą niedzielnej Mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wilkasach.


Więcej zdjęć z wyjazdu dostępne TUTAJ

 

Zapraszamy do udziału w projekcie "Wejdz do Teatru 4"

Wakacje w CKSiR - Turnus Woda

List w butelce, statki z kory, gofrowe tratwy, ośmiorniczki z parówek, bobry i wiele innych „wodnych” wrażeń zostawia w naszej pamięci IV turnus półkolonii „Cztery Żywioły +2”! Wyprawa nad rzekę Cienką, zabawy w gospodarstwie „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie to nasze turystyczne przygody, a upust kreatywności i fantazjom kolorystycznym daliśmy tworząc bobra – symbol Tłuszcza, akwaria w słoikach i wodne malunki. Bal Neptuna i Syrenki był miłym pożegnaniem, a od poniedziałku czekamy na nowe przygody w tygodniu dedykowanym Metalowi, żywiołowi zaczerpniętemu z tradycji chińskiej!

 

 

Czytaj więcej...

Wakacje w CKSiR - Turnus Ziemia

 

 

Słoneczna pogoda, ciekawe warsztaty, dobry humor i uśmiechnięte buzie dzieci były wizytówką trzeciego turnusu półkolonii letnich „Cztery Żywioły + 2” w CKSiR w Tłuszczu. Tydzień poświęcony Ziemi obfitował w wiele interesujących, edukacyjnych zajęć, m.in. wysiewanie nasion, rysowanie portretów Norwida, malowanie na dużych ekranach Mapy Świata, wykonanie i zakopanie Kapsuły Czasu, stworzenie zielnika, zrobienie wulkanu i malowanie piaskiem.

 

 

Czytaj więcej...

Wakacje w CKSiR - Turnus Powietrze

Letni wiatr wita dzieci! Hasło drugiego tygodnia półkolonii „Cztery żywioły +2” już niebawem musimy pożegnać. Kończy się kolejny tydzień intensywnych zabaw i przygód. Odwiedziliśmy boisko Orlik i Ogródek Jordanowski, odbyły się Pszczeli Oblot Tłuszcza w czasie dnia z Miodzio Wioską i wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Po Kądzieli” w Rudnikach. Wiele się też nauczyliśmy – po lekcji z pszczelarzem, rozmowach o kosmosie, astronomii i wszechświecie oraz po wizycie w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej jesteśmy pełni wrażeń. Był też czas na „Niebo w ustach” – wspólne posiłki i tańce w rytmie wiatru. A od poniedziałku przygoda z ziemią w roli głównej!

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs na "Najładniejszy wieniec dożynkowy 2015"

Zachęcamy wszystkie Sołectwa z Powiatu Wołomińskiego do wzięcia udziału w konkursie na "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2015" pod Patronatem Starosty Wołomińskiego - Kazimierza Rakowskiego

Czytaj więcej...

Nasi partnerzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
90406