Chór Miejski LUX MEA

Prowadzący
Joanna Krejzler
Kiedy
Poniedziałek
O której
18:00 – 21:00 | Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej
Płatność:
bezpłatne

Grupa wiekowa:
Więcej informacji:
Liczba miejsc ograniczona!
Sprawdź także harmonogram wszystkich zajęć.


Opis:

Inicjatorem stworzenia amatorskiego mieszanego chóru był Stefan Mikiciuk, ówczesny dyrektor Szkoły Podstawowej w Ołdakach (dziś w Stryjkach), nauczyciel muzyki. 5 lutego 2003 r. zainaugurowano działalność. Pierwszym dyrygentem Chóru został Maciej Cegielski.

W zajęciach chóru uczestniczy ponad 30 osób, a lista jest wciąż otwarta. Nie są to tylko mieszkańcy Tłuszcza, bo przyjeżdżają też chętni do śpiewu z Postolisk, Stryjek, Jasienicy, Chrzęsnego, Radzymina, Zabrodzia i Jarzębiej Łąki. Chórzyści to ludzie w różnym wieku, aktywni zawodowo, uczniowie i emeryci. Zespół stanowią ludzie, którzy lubią śpiewać, chętne pracują i tworzą wspaniałą atmosferę.

Chór ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, ludowe, religijne, kolędy i inne. Swój repertuar chór zaprezentował publicznie już setki razy na różnych uroczystościach m. in. w Tłuszczu, Franciszkowie, Klembowie, Strachówce, Sochaczewie, Wołominie i w Warszawie.

Wszyscy chórzyści uczestniczą corocznie w warsztatach szkoleniowych, które dają możliwość poszerzania repertuaru, doskonalenia umiejętności wokalnych, zacieśniając też więzy przyjaźni i koleżeństwa.

Chór przez wiele lat prowadziła Magdalena Hutek, a obecnie dyrygentką Chóru jest Monika Szczęsna.


Sprawdź także:


Nauka gry na gitarzeNauka gry na instrumentach klawiszowych

 

Skip to content