MOD Tłuszcz

Kapelmistrz
Sławomir Łagocki
Więcej informacji:
Liczba miejsc na zajęcia ograniczona!
Sprawdź także harmonogram wszystkich zajęć.


Opis zajęć:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu powstała w 2001 roku z inicjatywy władz miasta oraz mieszkańców. Od 17 lat bierze aktywny udział w życiu miasta i regionu, wielokrotnie uświetniając wydarzenia kulturalne i sportowe o zasięgu ogólnopolskim, stanowiąc wspaniałą wizytówkę Tłuszcza. Od samego początku istnienia kapelmistrzem jest Sławomir Łagocki, absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej z wieloletnim doświadczeniem pracy nie tylko w orkiestrach dętych. Od 5 lat zespół działa w zupełnie odnowionym składzie młodych, ambitnych ludzi. W chwili obecnej Orkiestra skupia blisko 50 muzyków amatorów (głównie dzieci i młodzież z terenu Gminy Tłuszcz), którzy aktywnie i z wielkim zapałem chcą rozwijać swoją muzyczną pasję. Orkiestra stawia na rozwój i nieustanną poprawę jakości gry. Regularnie uświetnia wszystkie uroczystości patriotyczne, święta lokalne, festyny rodzinne, dożynki, przemarsze, korowody, koncerty okolicznościowe, uroczystości kościelne.

Intensywny rozwój orkiestry zainicjowało założenie Stowarzyszenia w 2013 r. dzięki czemu Orkiestra zaczęła pracować pod okiem instruktorów z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz poszerzyła znacząco swój repertuar. Jednocześnie w ostatnich latach Młodzieżowa Orkiestra Dęta pojawiała się na prestiżowych festiwalach i przeglądach orkiestr zdobywająca wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem I miejsca na festiwalu w Ursusie w latach 2015 i 2016, laureatem II miejsca w kategorii koncertu estradowego w Inowrocławiu w latach 2016 i 2017 oraz I miejsca w kat. Musztry Paradnej tamże w roku 2016. MOD Tłuszcz to również laureat i zwycięzca konkursu na najlepszą orkiestrę Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu w 2016 r. W 2017 roku orkiestra brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii, na którym została wyróżniona tytułem Best of the Best.

6 listopada 2015 roku zespół został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem w jego dotychczasowej działalności – Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagroda ta jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocję Województwa w tych dziedzinach. Wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, służące rozwojowi i promocji regionu. Docenia niepospolite pomysły i twórcze inicjatywy, które są wyrazem autentycznych pasji.

Orkiestra organizuje od 2013 roku koncerty noworoczne, na których tłuszczańskie sale pękają w szwach. Na ostatnim koncercie noworocznym orkiestra zaprosiła do współpracy chór Lux Mea oraz muzyków z zaprzyjaźnionych orkiestr, dzięki czemu na scenie wykonywało ponad 100 muzyków. Muzycy orkiestry są również inicjatorami i współorganizatorami Tłuszczańskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród orkiestr z całej Polski.

Sprawdź także:


Nauka gry na gitarzeNauka gry na instrumentach klawiszowych

 

Skip to content