Młodzieżowa Orkiestra Dęta spotyka się w CKSiR w poniedziałki w godzinach 17.00-21.00 i czwartki 18.00-21.00

ork2

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP działająca przy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu powstała w 2001 roku z inicjatywy władz miasta oraz mieszkańców, pragnących nawiązać do bogatych tradycji muzycznych, datujących się od 1922 roku. Wtedy to w naszym mieście utworzono pierwszą strażacką orkiestrę dętą.

Kapelmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Dętej został pan Sławomir Łagocki – absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej. Orkiestra liczy obecnie 33 członków grających i uczących się.

Orkiestra1-1

Orkiestra koncertowała zarówno w kraju jak i za granicą. Uczestniczyła w licznych przeglądach, konkursach i festiwalach, a także w wielu różnego rodzaju imprezach takich jak festyny, koncerty, imprezy sportowe. Uświetnia swoją obecnością wiele imprez okolicznościowych, np.: święta miasta, dni strażaka, święta narodowe oraz święta kościelne.

Orkiestra1-2

Posiada w swoim repertuarze utwory z muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej i kościelnej. Do naszych sukcesów zaliczyć można zdobycie srebrnego i brązowego medalu na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede (Niemcy), udział w konkursie amatorskich orkiestr dętych, udział w koncertach z cyklu “Letnia serenada” organizowanych przez PZCHiO, zdobycie III miejsca na Międzynarodowych spotkaniach Tamburmajorek i Mażoretek w Ozimku w 2006 r.

S. Łagocki

 OFICJALNY FUN PAGE MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ  W TŁUSZCZU

Skip to content