Nauka gry na gitarze

Prowadzący
Wiktor Wilczak (nr. tel. 796-079-069)
Izabela Wilczak (nr. tel. 531-452-314)
Kiedy i gdzie
W każdą sobotę |
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
O której
08:00 – 14:00
Płatność:
indywidualnie u prowadzącego

Grupa wiekowa:
Bez ograniczeń wiekowych
Więcej informacji:
Zapisy oraz informacje u prowadzących
Sprawdź także harmonogram wszystkich zajęć.


Opis zajęć:

Wiktor Wilczak Wychował się w rodzinie o muzycznych tradycjach. Pierwsze lekcje gry na fortepianie pobierał już wieku 4 lat, a jego nauczycielem była Matka – Izabela Wilczak. Gry na gitarze uczył się od 13 roku życia, najpierw prywatnie u Wojciecha Kajaka i mgr. Macieja Regulskiego, a później w Szkole Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Janusza Raczyńskiego. Ukończył ją w 2011 roku z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. W latach 2009-2011 był także studentem Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie w specjalności realizacja dźwięku. Ukończył ją w 2011 roku uzyskując dyplom i tytuł zawodowy realizatora dźwięku.

Od 2011 roku studiował grę na gitarze na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina będąc w klasie prof. Ryszarda Bałauszko, a następnie prof. Leszka Potasińskiego. Tytuł licencjata obronił w 2014 roku z wynikiem bardzo dobrym. W tym samym roku podjął studia magisterskie, które ukończył w 2016 roku również z wynikiem bardzo dobrym. W czasie swej edukacji muzycznej brał także udział w licznych kursach oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych pedagogów i wirtuozów gitary takich jak: Robert Horna, Jorge Morel, Jorge Cardoso czy Marcin Zalewski. Mimo młodego wieku ma także sukcesy pedagogiczne. Jego uczniowie zdobyli do tej pory 15 nagród na konkursach gitarowych. Stale koncertuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych.

Zajęcia trwają 60 minut i prowadzone są w dwuosobowych grupach, które dostosowujemy do wieku uczniów.

Regularnie, co 2-3 miesiące odbywa się koncert adeptów sztuki gitarowej, na sali kinowej CKSiR w Tłuszczu, gdzie osoby uczące się prezentują efekty swojej pracy.

Na lekcji poruszamy wiele zagadnień, nie tylko stricte gitarowych, ale przede wszystkim muzycznych. Dziecko na zajęciach dowiaduje się co to jest muzyka, uczy się czytać nuty, rozpoznawać cechy charakterystyczne epok muzycznych, zdobywa wiedzę nt. zasad muzyki, harmonii, jak i kształcenia słuchu. Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania dziecka do egzaminów wstępnych do szkół muzycznych I i II stopnia.

 


Sprawdź także:


KodowanieNauka gry na instrumentach klawiszowych

 

Skip to content